پرویز مظلومی که هفته گذشته در شرایطی مشابه در بازی قبلی مقابل سپاهان با بازیکنان سرعتی و تازه وارد پیروزی بزرگی را رقم زده بود، د


به گزارش "ورزش سه"، آبی ها که در ابتدای نیمه اول روی سانتر عالی خسرو حیدری و ضربه سر تماشایی جابر انصاری به گل برتری دست پیدا کردند، درست در همان موقعیتی قرار گرفتند که هفته گذشته مقابل سپاهان داشتند. اما این بار به جای رویکرد تهاجمی و استفاده از ضدحمله ها پرویز مظلومی روش متفاوتی را در پیش گرفت. او در ابتدا محمدرضا خرسندنیا را که یک هافبک ـ مدافع است به جای یعقوب کریمی که بد هم کار نکرده بود، وارد زمین کرد. تعویض بعدی او هم حضور محسن کریمی کم تجربه به جای خسرو حیدری بود که اگرچه تعویضی تهاجمی و رو به جلو بود، اما جواب نداد. مظلومی در تعویض سوم هم از امین حاج محمدی به جای سجاد شهباززاده استفاده کرد تا پرسپولیسی ها با تمام قوا در دقایق پایانی روی دروازه استقلال هجوم بیاورند.

این رویکرد مظلومی برخلاف بازی قبلی بود که بهنام برزای را بعد از گل دوم به زمین آورد و این بازیکن با فرارهای متوالی از سمت راست سپاهان این تیم را فلج کرد. مظلومی که به دنبال حفظ تک گل این بازی بود، در نهایت مغلوب فشار پرسپولیس شد و اتفاقا در دقیقه ای گل خورد که می توانست او را تاریخ ساز کند. این مربی که آماده دریافت لقب پوبله (به معنای پنجمین برد در دربی ها) بود، با این روش دفاعی خود را از این عنوان مهم و تاثیرگذار در دوران مربیگری محروم کرد تا مثل آخرین مسابقه اش مقابل پرسپولیس در زمان سرمربیگری مصطفی دنیزلی، در لحظات پایانی بازی را از دست بدهد. جاب اینکه مظلومی در آن مسابقه هم فاصله ای با کسب پیروزی نداشت و به عقیده کارشناسان این اشتباه تاکتیکی او و تیم فنی استقلال بود که بازی را به پرسپولیس 10 نفره داد.

سرمربی استقلال البته فعلا حمایت هواداران را به دلیل صدرنشینی استقلال پشت سر خود دارد. اما این پیروزی بدوقتی از کف رفت. درست چند لحظه قبل از شادی جمعی آبی ها در آزادی.