سامسونگ بزرگ‌ترین فروشنده دستگاه‌های اندرویدی در جهان محسوب می‌شود. اما باید توجه داشت که او در بازار جهانی تنها نیست و گزارش جدید نشان می‌دهد 1300 برند یک میلیارد دستگاه اندرویدی که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد را تولید کرده‌اند.

 

شرکت OpenSignal تولیدکننده ابزار اندازه‌گیری سیگنال‌های موبایلی چهارمین گزارش سالانه مربوط به وضعیت اندروید در بازار جهانی را منتشر کرد و توضیح داد که در مجموع 24 هزار و 93 نوع دستگاه اندرویدی در سراسر جهان تولید شده و البته 1294 شرکت آنها را به تولید رسانده‌اند.این آمار و ارقام نسبت به آنچه که سال 2012 میلادی منتشر شده بود کاملا متفاوت است.در آن زمان 1000 برند جهانی روی اندروید کار می‌کردند و محصولات خود را به دست کاربران جهانی می‌رساندند.

مرکز OpenSignal اعلام کرد که سهم سامسونگ در بازار جهانی محصولات اندرویدی کاهش یافته است. این شرکت کره‌ای سال 2012 میلادی 47 درصد بازار جهانی محصولات اندرویدی را در دست داشت که رقم مذکور برای سال 2015 میلادی 37.8 درصد گزارش شده است.اما طی این سه سال تعداد انواع دستگاه‌های اندرویدی بیشتر شده است. در آن زمان 11 هزار و 868 نوع دستگاه اندرویدی تولید می‌شد که این رقم هم‌اکنون به 24 هزار و 93 نوع دستگاه افزایش یافته است.برخی از برندها توانستند در این مدت گام‌های بزرگی بردارند که از جمله آنها می‌توان به شیائومی، Oppo، OnePlus و هوواوی اشاره کرد و در کنار آن برخی شرکت‌های بزرگ‌تر از جمله لنوو، سونی و HTC هم تاثیری قابل ملاحظه در این بازار برجا گذاشتند.